O Vamily

Cześć, rozgość się, poznajmy się bliżej!

Ponieważ jestem maniaczką delektowania się kawą, herbatą i winem, na pewno piję coś pisząc ten tekst. Chętnie więc zaproponuję Ci kubek niesamowitej, świeżo parzonej brazylijskiej kawy, słodkiej herbaty z miodem, cytryną i sokiem malinowym z Podhala, albo lekkiego białego lub różowego wina. 

Przede wszystkim chcę abyś czuła / czuł się tutaj dobrze. Komfortowo. Jak w domu, w wygodnych kapciach. Chcę też opowiedzieć Ci po krótce historię mojej rodziny, a co za tym idzie, historię tego bloga. 

Kim jesteśmy, skąd przybywamy? 

Ja mam na imię Karolina. I to ja jestem główną siłą sprawczą na Vamily. Piszę, fotografuję, nagrywam. Składam wszystko w jedną całość. Uwielbiam moją córkę i mojego męża. Uwielbiam pracować i rozwijać się, później opowiem Ci o moich projektach. Uwielbiam też podróżowanie, gdybym mogła, byłabym w podróży przez cały okrągły rok. 

Za męża wzięłam sobie Brazylijczyka, który nie lubi pierogów :(, jest za to największym fanem kalesonów, hamburgerów i gier komputerowych. Paulo mieszka w Polsce od kilku lat, mniej więcej przyzwyczaił się do polskiej rzeczywistości, trochę mniej do pogody, ale w ostatecznym rozrachunku nie narzeka. Tym bardziej, że często podróżuje i jest zafascynowany Europą.

Nasza córka, Lidka ma obecnie 2 latka. Jest najwspanialszym, najmilszym stworzeniem jakie kiedykolwiek spotkałam na swojej drodze. Jest dziełem naszego życia. Na codzień obserwujemy jej rozwój w trzyjęzycznym domu. 

Co nas właściwie wyróżnia? 

Z pewnością nietypowy tryb życia. Oboje z Paulem pracujemy zdalnie i mamy biuro w domu. Wśród kilku naszych projektów, największym jest firma oparta na kursach i edukacji online. Dzięki temu wiedziemy nietypowy jak na polskie warunki tryb życia: bardzo często podróżujemy, zwiedzamy nowe miejsca i kontynenty. W 2017 spędziliśmy w podróży ok. 120 dni czyli 1/3 roku. Nasza zasada jest prosta – podróżujemy wszędzie tam, gdzie możemy mieć dostęp do internetu i kawałek biurka, aby móc pracować. 

Być może nie jest to popularny model rodziny, ale wiem jedno – życie bez bycia przypisanymi do miejsca, biurka, korporacji warte jest zachodu. 

Co znajdziesz na blogu i jak go czytać? 

W głównym menu pod logiem znajdziesz główne kategorie, wokół których rozgrywa się cała akcja. 

Podróże – po rozwinięciu zobaczysz listę krajów, o których już napisaliśmy

  • Jeśli klikniesz na podróże, wyświetli Ci się lista wszystkich postów z tej kategorii chronologicznie. 
  • Jeśli klikniesz w ‘ptaszka’ rozwinie Ci się lista, na której łatwo znajdziesz kraj, który Cię interesuje. 
  • Jest też zakładka DZIECKO W PODRÓŻY, w której znajdziesz porady, pomocne zestawienia itp, zakładka MOIM ZDANIEM o miejscach, rzeczach i tematach okołopodróżniczych oraz zakładka #VAMILYPOLECA o sprawdzonych i polecanych przez nas miejscach, hotelach, atrakcjach, restauracjach itp. 

Biznes – o naszej pracy, o projektach, o ciekawych i ważnych aspektach prowadzenia firmy (online).

Dowiesz się tutaj też jak pogodziłam prowadzenie firmy z ciążą, w jaki sposób można otworzyć firmę będąc studentem (i uzyskać dofinansowanie na nią), co właściwie takiego robimy, że możemy podróżować pracując itp.

Będę tutaj wrzucać informacje związane z moim PROJEKTEM O KURSACH ONLINE. Będzie on jednak miał własną osobną stronę www, aby nie zalać Vamily po brzegi kwestiami biznesowymi. 

Mama – jako niedawno upieczona mama, odczuwam czasami mocną potrzebę pisania o rzeczach związanych z macierzyństwem. 

O tym co mnie cieszy, smuci, co jest dla mnie ważne, czego się nauczyłam będąc mamą, co odkryłam.. Stąd zakładka w pełni poświęcona macierzyństwu.

Vlog – nagrywam też filmy, które wrzucam na mój kanał na YouTube.

Cały czas się uczę i doszkalam, aby robić je lepiej. Lepsze lub gorsze rezultaty moich filmów podróżniczych znajdziesz właśnie w tej zakładce. Nagrywam o miejscach, które mnie urzekły, ale też o kulisach podróżowania z dzieckiem. 

Pobierz za darmo – tu sukcesywnie wrzucam moje darmowe ebooki, przewodniki, checklisty i zobaczymy co jeszcze 

Możesz pobrać ebook o Lizbonie, o Krakowie.. Pracuję już nad kolejnymi. Zaletą takich publikacji jest to, że pobierasz je na swój komputer, telefon, tablet, Kindle’a i możesz zerkać na nie kiedy chcesz podczas podróży, nawet jeśli nie masz internetu. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.