MOIM ZDANIEMPODRÓŻE

Miasta w Europie, które koniecznie musisz odwiedzić w 2018 roku. Część II

Dzisiaj mam dla Was miasto, które onieśmiela mnie swoim pięknem i dostojnością. Można odnieść wrażenie, że czas się w nim zatrzymał na dobre. Chętnie wybieram je, jeśli chcę spędzić weekend ładując baterie i wyciszając się nieco.

*Post ten należy do cyklu, który pojawi się na blogu co tydzień. Opisuję tutaj najfajniejsze miejsca, jakie można zwiedzić w Europie, z uwagi na nadciągające promocje linii lotniczych. Jeśli chcesz najpierw doczytać część pierwszą, łap linka:

Miasta w Europie, które koniecznie musisz odwiedzić w 2018 roku. Część I

Tym razem polecam, abyście zajechali tam jeszcze w tym roku! Niekoniecznie trzeba czekać na 2018, bo pod koniec roku dzieją się tam niezwykłe rzeczy.

Jak zwykle podam Ci kilka powodów, dla których warto się tam udać, a Ty spróbujesz zgadnąć co to za miejsce, ok?

1.To miasto znajduje się całkiem blisko. Jest idealnym rozwiązaniem na krótki weekendowy wypad. W 5 h można dojechać tam samochodem z południa Polski więc nie ma potrzeby łapania samolotu. Idealna opcja dla tych, którzy lubią wycieczki samochodowe.

2.Wg badań jest świetnym miejscem do życia. Pewien amerykański raport mówi nawet, że to miasto o najlepszej jakości życia na całym świecie (zobacz: Raport Mercera). Szczerze, to widać to po nim. Centrum jest czyste i uporządkowane, a na każdym kroku odnosisz wrażenie, że kultura i sztuka jest na wyciągnięcie ręki.

3.Mają genialne kawiarnie! Imponujące, bogato zdobione, z obrazami na ścianach i oferujące muzykę na żywo. Często trzeba się ustawić w kolejce przez wejściem, aby dostać się do środka. Słynna Café Central zrobiła na mnie spore wrażenie. W przeszłości była jedyną kawiarnią literacką w mieście i przyciągała elity, a obecnie przyciąga ogonek turystów. Piękne neorenesansowe wnętrze sprawia, że to idealne miejsce na śniadanie, albo wieczorne posiedzenie przy pianinie. Dodam też, że serwuje pyszne ciasta, ciastka oraz kawę.

4.W zimie znajdziesz tutaj jeden z najsłynniejszych w Europie jarmarków świątecznych. Dlatego polecam grudzień, jako najlepszy moment na odwiedziny, apfelstrudel, grzane wino i wurst.

5.Znajdziesz tutaj wszystkie muzea świata. Serio, serio! Począwszy od słynnego muzeum Freuda, Belweder, The Third Man Museum, Muzeum Leopoldów, Muzeum Sisi (Elżbiety Bawarskiej), Dom Motyli, Muzeum Zegarów, Muzeum Globusów, Muzeum Czekolady. Długo by tu wymieniać, ale każdy znajdzie coś dla siebie.

Czy już wiesz o czym mowa?

6.Pyszne jedzenie. Oczywiście zależy co lubisz, ale warto spróbować Tortu Sachera, kawy Wiener Melange, Wiener Schnitzel, Apfelstrudla albo wurstu z okolicznych budek ulicznych.

7.Słynne pałace, w których można zagubić się na długie godziny. Koniecznie udaj się do Pałacu Schönbrunn (na pewno kojarzysz historię Elżbiety – Sisi), Belwederu czy Pałacu Hofburg. Jeśli nie przepadasz za zwiedzaniem pałaców, podziwiaj zespoły ogrodowe, w których można wyspacerować się za wszystkie czasy i podziwiać piękne róże.

8.Piękne, uporządkowane centrum. Pełne kawiarni i życia kawiarnianego. Pełne sztuki, zabytków, ekskluzywnych sklepów i restauracji. Poszukaj dorożek z białymi końmi.

9.Prater czyli najstarszy park rozrywki na świecie. Super jest to, że możesz przebywać w nim za darmo, a płacisz za pojedyncze atrakcje. Zobacz koniecznie słynny diabelski młyn z pięknymi, czerwonymi wagonikami i niesamowitym widokiem na miasto.

10.Czy wiesz, że zoo Tiergarten, położone tuż przy Pałacu Schönbrunn to najstarsze zoo świata? Ja sama nie jestem wielką fanką zoo, ale to z pewnością robi wrażenie, szczególnie na dzieciach. Zwróć uwagę na możliwość karmienia i bliskiej obserwacji zwierząt (info na stronie www).

Dziękuję za uwagę! Zostaw mi proszę komentarz i daj znać, na którym etapie tekstu odgadłeś co to za miasto. Czy tym razem było trudno, czy banalnie łatwo? Kolejna część juz wkrótce. A jakie miasta są na Twojej podróżniczej liście w 2018 roku? Jestem bardzo ciekawa, może coś, czego nie znam?

Pięknego podróżowania!


Poczytaj także: 

Ciekawostki o Brazylii, które pomogą Ci wygrać milion w teleturnieju.

Jak to możliwe, że możemy pracować i podróżować jednocześnie?

10 comments

  1. […] Miasta w Europie, które koniecznie musisz odwiedzić w 2018 roku. Część II […]

  2. Zgadzamy się, że Wiedeń jest idealny do zwiedzania zimową porą 🙂 My byliśmy w zeszłym roku pod koniec listopada – mimo jarmarków świątecznych było mniej turystów niż w lipcu! A atmosfera magiczna 🙂

  3. […] Pod koniec naszej wycieczki opadliśmy z sił i postanowiliśmy pozostawić Wiedeń na następny raz, a więc pozwól, że o Wiedniu opowiem Ci w innym wpisie, np. tutaj https://www.vamily.pl/2017/10/26/miasta-w-europie-ktore-koniecznie-musisz-odwiedzic-w-2018-roku-czes… […]

  4. […] Miasta w Europie, które koniecznie musisz odwiedzić w 2018 roku. Część II […]

  5. Europa jest niezwykła, tych miast do zwiedzenia mnóstwo, a to bardzo cieszy, bo każdy wyjazd wiąże się z niezwykłymi przeżyciami. 🙂

    1. Zgadzam się. I do tego taka różnorodna! Mój mąż (z Brazylii) nie może się nadziwić ile można krajów zobaczyć i ile pięknych rzeczy, pokonując niewielkie odległosci:)

  6. Wiedeń to piękne miasto, zawsze jestem tam zdecydowanie za krótko. A szkoda. Świetny opis i ta chwila niepewności o jakim mieście mowa 🙂

    1. Oj tak, ja zazwyczaj weekendowo, a mogłabym tam siedzieć o wiele dłużej

Leave a Reply

Your email address will not be published.