Jak się ubrać do pracy latem? Kilka ciekawych wskazówek

Ubiór do pracy w sezon letni może być niemałym wyzwaniem. Temperatury w okresie letnim sięgają nawet powyżej 30 stopni, a z roku na rok da się odnotować coraz to wyższe rekord. Niestety nie w każdym miejscu pracy jest zamontowana wydajna klimatyzacja. Jak więc zaplanować swoją szafę, by ubiór do pracy latem był jak najbardziej komfortowy?

Ubiór do pracy latem-zacznij od materiału

Dobór odpowiednich materiałów może mieć kluczowe znaczenie jeśli chodzi o wybór ubioru do pracy. Nie jest bowiem tajemnicą, że najlepiej przy wysokich temperaturach sprawują się tkaniny naturalne takie, które będą oddychać. Bawełna jest materiałem, który warto wybrać, zwłaszcza że jest on łatwo dostępny w sklepach. Warto też postawić na len, wiskozę, a nawet jedwab, które również idealnie nadają się na upały.

Dodatkowo, lato to czas na ubrania wykonane z cienkiego materiału. Zamienienie dżinsu na lekką tkaninę może być świetnym pomysłem.

Ubiór do biura w letnie dni

Ubiór do pracy biurowej latem można łatwo dobrać korzystając z kilku pomysłów.

Po pierwsze warto postawić na koszulowe bluzki bądź też koszule z krótki rękawem. Są one bardziej eleganckie niż zwykły T-shirt, ale nie trzeba zakładać razem z nimi żakietu, który stanowi dodatkową warstwę odzieży. Zaletą również jest to, że koszule bądź bluzki można bez problemu dostać w wersji z zakrytymi ramionami bądź też o długości do łokcia.

Koszule z krótkim rękawem to dobre rozwiązanie zarówno dla pań jak i dla panów.

Kobiety mogą dodatkowo skorzystać z opcji jaką jest założenie spódnicy czy też kombinezonu. Spódnicę można wybrać w dogodnej dla siebie długości. Oczywiście długość mini nie jest polecana jednak midi czy też maxi może świetnie się sprawdzić. Dodatkowym rozwiązaniem są również kombinezony, które jako, że są jednoczęściowym elementem mogą być nie tylko wygodne, ale też zaoszczędzą sporo czasu na dobór ubioru.

Na jakie kolory postawić ubierając się do pracy latem?

Lato to nie pora na uniwersalne czarne spodnie. Ubierając się zatem do pracy latem warto od razu odrzucić tą opcję. Ciemne kolory przyciągają promienie słoneczne, co w ostateczności sprawia, że można odczuwać jeszcze wyższą temperaturę.

Latem warto postawić na biel, która jest prawie tak samo uniwersalna jak czerń oraz jasne kolory. Nie wyłączając przy tym neutralnym odcieni takich jak beże czy też nieco zgaszone zielenie, pastelowe błękity czy przybrudzone róże. Tak naprawdę latem do wyboru stoi cała paleta kolorów, które z powodzeniem można nosić, nie rezygnując przy tym ze swojego stylu. Lato można potraktować jako okazję do wzbogacenia swojej szafy o kilka dodatkowych elementów skrojonych specjalnie pod słoneczne dni i okazję by pokazać się z nieco innej strony.

Ubiór do pracy latem, a buty

Buty są nieodzownym elementem wyjść do pracy niezależnie do pogody. Będąc w okresie letnim warto postawić na modele, które zapewnią oprócz komfortu także dopływ powietrza dla stóp.

Zabudowane modele nie są koniecznie tym, czego należy unikać wybierając obuwie na cieplejszy okres. Dzięki zastosowaniu różnych materiałów i technologii buty nie muszą koniecznie być odkryte by zapewnić stopom przewiewność. Jeżeli więc charakter pracy pozwala na noszenie butów sznurowanych warto po nie sięgnąć.

Dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na wybór butów o charakterze sportowym do pracy również są propozycje na okres letni. Mowa tu oczywiście nie o japonkach, ale butach takich jak mokasyny czy też sandały, które mogą mieć elegancki charakter, a przy tym być bardzo wygodne i oddychające.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *