Jak znaleźć hobby? Czyli ciekawe pomysły na spędzanie czasu

Brak hobby – z tym zagadnieniem mierzy się wiele osób. Z zazdrością spoglądają na osoby pełne pasji, same nie mając pomysłu na to, jak spędzić wolny czas. Należysz do nich? Najlepszym sposobem na znalezienie własnego hobby jest próbowanie. Choć może się to wydawać banalne – zanim odrzucisz jakiś pomysł, warto go najpierw przetestować. Gdzie znaleźć ciekawe pomysły na spędzanie czasu?

Plastyczne przyjemności

Wiele osób odnajduje się w lepieniu, malowaniu, rysowaniu, klejeniu. Być może i Ty kiedyś uwielbiałeś zajęcia tego rodzaju. Często powstrzymuje nas myśl o bezcelowości takiego pomysłu. Mam rysować lub wycinać kartki dla samego siebie, bez żadnej okazji? Właśnie tak! Sprawdź, ile przyjemności możesz mieć z tworzenia. Bo zabawy plastyczne to prawdziwy proces twórczy – nawet jeśli podejrzewasz siebie o tzw. brak zdolności. Nie wiesz, jak zacząć? W Internecie znajdziesz wiele filmików i instruktaży, które poprowadzą Cię krok po kroku – począwszy od dekoracyjnych kartek okolicznościowych i ozdób świątecznych, a skończywszy na pięknych szkatułkach, albumach i ramkach na zdjęcia. Dziś również dostępne jest mnóstwo świetnych materiałów, ułatwiających stworzenie małych dzieł – papiery o różnych kolorach i fakturach, dwustronne taśmy klejące, nożyki introligatorski, ozdobne dziurkacze, przylepne koraliki, kształty, koronki i wiele innych.

Szperanie w książkach

Podstawowym pomysłem na ciekawe spędzenie czasu jest oczywiście czytanie książek. To hobby zajmuje całą rzeszę osób. Pamiętaj, że możesz sięgnąć po powieść, ale i lekturę innego rodzaju – książkę podróżniczą, poradnik, coś filozoficznego lub rozwojowego… Możliwości jest naprawdę wiele! Jednak książki mogą być dla Ciebie przydatne, nawet jeśli nie przepadasz za czytaniem. Zajrzyj do księgarni lub biblioteki i przechadzaj się między półkami. Sięgaj po wybrane losowo książki i nastaw się na znajdowanie inspiracji. Między kartkami kryje się mnóstwo opowiedzianych historii – być może właśnie na jednej z nich znajdziesz zdanie, dzięki któremu znajdziesz swoje hobby! Jeśli boisz się, że ciekawy pomysł zniknie w otchłani stron i zdań, wybierz maksymalnie trzy książki i to właśnie w nich poszukaj ciekawego pomysłu na spędzanie czasu. Postanów, że zrealizujesz to, co najbardziej Cię zainspiruje. Już sama ta czynność przełamie Twoją rutynę i ruszy lewą półkulę mózgu, zachęcając do nowych pomysłów!

Palcem po mapie… albo po własnym mieście

Podróże to pasja, która łączy wielu ludzi. Marzy Ci się podróż w nieznane, lecz nie masz na to czasu albo środków? Więc odpowiedz sobie: jak dobrze znasz swoje miasto lub okoliczne miejscowości? Spróbuj zamienić się w turystę, który świeżym spojrzeniem omiata własne okolice. Przyglądaj się wspaniałym rzeźbieniom na kamienicach, pójdź do muzeum, w którym dawno – lub nigdy – nie byłeś, przejedź się rowerem nad rzekę lub do lasu. Ciekawym pomysłem będzie zaopatrzenie się w informator turystyczny lub książkę przedstawiającą zabytkowe miejsca, znajdujące się w Twoim województwie. Możesz się zdziwić, ile wspaniałych obiektów czeka na Ciebie tuż pod nosem!

Banalne niebanalne

Niekiedy dopada nas rutyna, która nie pozwala dostrzec, jak wiele ciekawych pomysłów na spędzanie czasu mamy wokół siebie. Czasami wystarczy spróbować czegoś nowego, aby znaleźć swoje prawdziwe hobby. Inne czynności będą po prostu miłym lub przynajmniej interesującym doświadczeniem. Jeśli nie wiesz, jak odkryć w sobie pasję, spróbuj cofnąć się w czasie i zapytać, co lubiłeś jako mały chłopiec lub dziewczynka. Co pasjonowało Cię kilka, kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat temu? Ta ścieżka może być najciekawsza, przypominając o dawnych zajęciach, które sprawiały Ci mnóstwo radości. Może właśnie to jest tym, czego szukasz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *